Mis kokulu harika sebze ve meyvelerin yetiştirilmesine olanak sağlayan organik gübreler arasında yıldızı giderek parlayan solucan gübresi faydaları ile diğer organik gübrelere fark atacak gibi gözüküyor. İnsan sağlığı açısından müthiş olumlu özelliklere sahip bu gübreyi özel yapan aslında kırmızı Kaliforniya solucanının sindirim sistemi içerisindeki enzimler. Sölom adı verilen bu hormon solucanların binlerce yıllık varlığının sürdürmesinin ön önemli nedeni. Dolayısıyla uygulandığında solucanın bağışıklık sisteminin özelliklerinin etkisi ile toprağı tedavi eden bu gübre toprak altı ürünlerinde %200, toprak üstü bitkilerinde ise net %30 verim artışı sağlıyor.

Solucan Gübresinin Faydaları Saymakla Bitmiyor

Maalesef ülkemizde giderek artan oranda kanser vakalarına rastlanması bu konuda alınacak tedbirlerin başında beslenmemiz ile direkt olarak bağlantılı organik tarımı  işaret ediyor. Bu çerçevede ne kadar doğal olursa o kadar faydası olan sebze, meyve veya tahılların  yaşamımızdaki vazgeçilmez rolünün unutularak kimyasallar ile zehirlenen topraktan sağlıklı ürün elde edilmesi doğal olarak imkânsızdır. Zaten yeterli miktarda çevresel etkilerle kirlenen toprak bir de bu kimyasal gübreler ile yetiştirilen ürünlerin faydadan çok zarar verdiği hepimizin malumudur. Bunun kaçınılmaz sonucunda   bizi kanser ve diğer birçok olumsuz hastalığın beklediğini ebetteki biliyoruz. Fakat kesinlikle çaresiz değiliz. Çünkü solucan gübresi mucizevî bir şekilde toprağın bakım ve onarımını sağlıyor ve tüm bu olumsuzlukları bitirecek niteliklere sahip.

Solucan Gübresi İçerisindeki Enzimler Mineral ve Vitaminlere Dönüşüyor

Hiç kuşkusuz birçok avantajının yanı sıra en önemli özelliği neredeyse her bitkiye uygulama şansı bulunan solucan gübresi öncelikle topraktaki organik maddelerin artışına sağlıyor. Aynı zamanda yüksek derecede soğuğa karşı bitkinin dirençli hale gelmesini sağlayan solucan gübresi sebze ve meyvelerin kök gelişimine de önemli derecede katkıda bulunur. Bitkinin çok hızlı bir şekilde besleyici maddeleri içerisine çektiği solucan gübresi deyim yerindeyse bitkinin çılgınca büyümesine neden oluyor. Lütfen solucan gübresi ile ilgili aklınıza takılanları web sayfamız üzerinde bulunan telefon numaralarından bizlere ulaştırmaktan çekinmeyiniz. Firmamız profesyonel ölçülerde solucan gübresi üretimi, solucan gübresi üretim tesisi kurulması ve direkt olarak solucan satışı gibi birçok faaliyeti profesyonel ölçülerde sunmaktadır.

Etiketler:
Paylaş

leave a comment

E-posta Adresinizi giriniz. Gerekli Alanlar İşaretlendi