Son yılların hayli revaçta birbirinden lezzetli ve sağlıklı organik tarım ürünleri doğal gübreler ile hayat buluyor. Bu çerçevede önemli bir pazara sahip solucan gübresi nasıl üretilir? Sorusuna geçmeden önce dilerseniz sizlerle solucan gübresi hakkında genel anlamda bilgileri paylaşalım. Hepimizin bildiği gibi çok uzun yıllar kimyasal gübreler dengesini bozduğumuz toprak yapısı artık istenilen düzeyde verim sağlamıyor. Aynı zamanda üretilen sebze veya meyvelerin insan sağlığı açısından büyük bir risk oluşturduğu da bilimsel veriler doğrultusunda anlaşılmış bulunmaktadır. Bunun sonucu olarak bilinçli tüketici tarafından organik tarım ürünleri giderek daha fazla aranır hale geldi. Dolayısıyla üreticilerin kimyasal kullanıma dayalı gübreleme metodunu yavaş yavaş terk ederek organik gübre kullanımına yöneldiği günümüz koşullarında solucan gübresi neredeyse tercih sıralamasında en üst sıralarda diyebiliriz.

Kırmızı Kaliforniya solucanı Toprağı Doğal Yollardan Tedavi Ediyor

Bilindiği üzere birçok solucan çeşidi bulunuyor. Ancak bunların arasında kırmızı ve mora yakın bir renge sahip olan ve kırmızı Kaliforniya solucanı olarak nitelendirilen canlının diğerlerine göre çok daha üstün bir takım özellikleri bulunuyor. Sözgelimi bu canlının sindirim sistemindeki “sölom” adı verilen ve solucanın binlerce yıllık geçmişinden günümüze kadar uzanan yaşam öyküsünde önemli rolü bulunan bir madde bulunuyor. Bu madde solucanın bağışıklık sistemini ayakta tutar ve yaşamasında büyük rol oynar. Solucanın sindirim sisteminden geçen besinlerinde ilave olduğu bir karma vitamin ve mineral topluluğunun toprağa karışması ile hızlı bir şekilde onarım sürecine giren toprak artık tedavi olmaya başlar. Elbette bunun neticesi olarak üretilen sebze ve meyvelerin yüksek kalitede ve doğal olması sağlanmış olur.

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Kuruyoruz

Öncelikle İç Anadolu Bölgesi’nde olmak üzere ülkemizin her bölgesine modern solucan gübresi üretim tesisi kurulumu sağlayan firmamız bu alanda ortaya çıkan ihtiyaçlarınızı profesyonel ölçülerde karşılayacak düzeydedir. Oldukça uygun fiyat ve kaliteli işçiliğin sergilendiği tüm çalışmalarımızı web sayfamız üzerinden inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda hazır kurulmuş tesislere solucan temininin de içerisinde bulunduğu hizmet ve ürünlerimiz uluslararası standartlar çerçevesinde sizlere sunulmaktadır. Bizleri günün her saatinde sayfamız üzerinde bulunan numaralarımızdan arayabilir ve solucan gübresi ile ilgili olarak tüm merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Etiketler:
Paylaş

leave a comment

E-posta Adresinizi giriniz. Gerekli Alanlar İşaretlendi