Organik Gübre

Çağımızın en ciddi hastalıklarının yanlış beslenmeye dayalı hastalıklar olduğunu hepimiz iyi biliyoruz ve tükettiğimiz besinlerin içerisinde bulunan kimyasallar bunun başlıca sebebi. Bu noktada gıda üretiminde organik gübre kullanımının insan sağlığı açısından lüks değil zorunlu olduğu artık bilimsel veriler ışığında artık sabitlenmiş durumda. Dolayısıyla ne kadar organik beslenirsek o kadar sağlıklı olacağımız tüm bilim insanlarının ortak görüşü. Elbette organik bir ürün elde edilebilmesi için olmazsa olmazların başında bitkinin tek besin kaynağı olan gübre geliyor. Çünkü bitki sadece gübrelerin içerisinde bulunan;

  • Azot,Potasyum,Magnezyum,Kalsiyum,Fosfor,Kükürt,Sodyum,Bakır, manganez,Molibden,Bor,Demir,Çinko,Nikel,Klor,Silisyum,Kobalt, Gibi onlarca hayati madde ürünün yetişebilmesi için şarttır. Peki, bu kadar çok sayıda madde nasıl bir araya getirilecek?

Organik Gübre Pazarında Yeni Trend Solucan Gübresi

Normal şartlarda doğa kendi kendisini aslında tedavi ediyor ve tüm bu maddeleri sağlıyor. Peki, bunu nasıl yapıyor? Hemen kısaca izah edelim. Normal şartlarda bir yıl ekimi yapılarak ürün alınan bir tarlanın ürün alındıktan sonra nadasa bırakılması gerekiyor. Bir yıl ekilmeyecek olan bu toprakta yüzlerce canlı eksilen maddelerin tamamlanması için işbaşı yapıyor. Solucanlar toprağı bir yandan gübrelerken öte yandan toprağı havalandırır. Dolayısıyla Oksijen, Hidrojen ve Karbon toprağın İhtiyacı karşılanmış olur. Bunun yanı sıra kuşlar ve diğer böceklerin yanı sıra besi hayvanlarının dışkıları diğer maddeleri tamamlar. Son yıllarda kırmızı Kaliforniya solucan gübresi olarak bilinen gübre çeşidi müthiş etkileriyle üreticinin yüzünü güldüren önemli bir organik gübre haline geldi. Bu solucan türünü tarımda özel yapan en önemli etken binlerce yıllık geçmişi düşünüldüğünde müthiş dayanıklılığı ve hayatta kalma yeteneğidir.

Firmamız Profesyonel Düzeyde Organik Gübre üretimi Gerçekleştirmektedir

Türkiye’nin pek çok noktasına kırmızı Kaliforniya solucanından elde edilen organik gübre pazarlaması gerçekleştiren firmamız bu alanda ortaya çıkan ihtiyaçlarınızı profesyonel düzeyde karşılayacak niteliklere sahiptir. Sipariş vermek veya kırmızı solucan gübresi hakkında detaylı bilgi almak üzere bizleri web sayfamız üzerinde bulunan telefon numaralarından günün her saatinde arayabilirsiniz. Son derece makul fiyatlarımız ve çeşitli ödeme kolaylıkları ile sağlamış olduğumuz hizmetlerden memnuniyet garantisi veriyoruz. Arayın görüşelim mutlaka sizler için optimum bir çözümümüz olacaktır.

Etiketler:, ,
Paylaş

leave a comment

E-posta Adresinizi giriniz. Gerekli Alanlar İşaretlendi